PŚ kobiet w Premanon: Katharina Althaus wygrywa kwalifikacje. Tylko jedna Polka w konkursie

fot: sport.de

fot: sport.de

Liderka klasyfikacji generalnej Pucharu Świata kobiet – Katharina Althaus wygrała kwalifikacje przed konkursem indywidualnym na skoczni HS 90 w Premanon. Na drugim miejscu uplasowała się Ema Klinec, a trzecia była Maren Lundby. Tylko Kinga Rajda będzie walczyć o punkty Pucharu Świata w konkursie głównym. Anna Twardosz i Kamila Karpiel nie przeszły pomyślnie kwalifikacji.

Katharina Althaus po skoku na 89 metrów zwyciężyła w kwalifikacjach do sobotniego konkursu indywidualnego we francuskim Premanon. Na drugim miejscu sklasyfikowana została Ema Klinec. Słowenka w swojej próbie uzyskała aż 91,5 metra, ale miała odjęte więcej punktów za wiatr od Niemki. Trójkę najlepszych zawodniczek kwalifikacji dopełniła Norweżka – Maren Lundby (85 metrów).

Czwarte miejsce zajęła utytułowana Sara Takanashi. Japonka lądowała na 87 metrze. Lidiia Iakovleva po skoku na 84,5 metra była piąta. Daniela Iraschko – Stolz (84 metry), musiała się zadowolić szóstą pozycją.

Tylko Kinga Rajda zakwalifikowała się z polskich reprezentantek do konkursu głównego. 17 – latka oddała skok na odległość 77,5 metra, co dało jej 34 miejsce. Anna Twardosz (73,5 metra) i Kamila Karpiel (70 metrów) zajęły odpowiednio pozycje 49 i 54. Oznacza to, że tych dwóch zawodniczek nie zobaczymy w pierwszym konkursie indywidualnym w Premanon.

Pełne wyniki kwalifikacji

Źródło: Informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.