PŚ kobiet w Oslo: Treningi dla Takanashi i Ito

Fot: zimbio.com

Fot: zimbio.com

Za nami trzy oficjalne serie treningowe przed finałowym konkursem kobiet z cyklu Pucharu Świata. Na skoczni w Oslo podczas pierwszego treningu triumfowała Sara Takanashi. Zarówno w drugim, jak i trzecim treningu najlepsza była Yuki Ito.

Pierwszy trening:

Do startu w obu treningach zostało zgłoszonych 29 zawodniczek. W pierwszym treningu najlepsza okazała się reprezentantka Japonii – Sara Takanashi. Liderka klasyfikacji generalnej Pucharu Świata kobiet wylądowała na 128 metrze. Druga odległość należała do rodaczki Takanashi, czyli do Yuki Ito, która skoczył na 127 metr. Trzecią pozycję zajęła aktualna Mistrzyni Świata – Carina Vogt. Niemka uzyskała 118.5 metra. Czwartą zawodniczką była Maren Lundby z odległością wynoszącą 118 metrów.

Drugi trening:

Z kolei w drugim treningu zwyciężyła Yuki Ito. Tym razem reprezentantka Japonii uzyskała 123.5 metra. Na drugiej lokacie została sklasyfikowana Carina Vogt, która uzyskała 1 18.5 metra. Trzecią pozycję zajęła Sara Takanashi z lotem na 112.5 metr. Czwarte miejsce tym razem zajęła Katharina Althaus. Niemka wylądowała na 115 metrze.

Trzeci trening:

W ostatnim treningu ponownie triumfowała Yuki Ito, uzyskując 123 metry. Na drugiej pozycji uplasowała się reprezentantka Norwegii, czyli Maren Lundby, która wylądowała na 118.5 metrze. Natomiast trzecia lokata należała do Cariny Vogt. Mistrzyni Świata z Lahti skoczyła 118 metrów. Na czwartą lokatę wskoczyła zawodniczka pochodząca z Austrii – Jacqueline Seifriedsberger z lotem na 116 metr.

Pełne wyniki treningów

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.