PŚ kobiet w Oslo: Przed nami finałowy konkurs kobiet (lista startowa)

fot.: visitoslo.com

fot.: visitoslo.com

To już dziś na skoczni w Oslo odbędzie się finałowy konkurs kobiet z cyklu Pucharu Świata. Na starcie zobaczymy tylko 29 zawodniczek.

Sezon zimowy zbliża się już do końca. Dziś swój sezon zakończy Puchar Świata kobiet. Panie będą mogły pożegnać sezon 2016/2017 na skoczni Holmenkollbaken, która znajduje się w stolicy Norwegii, czyli w Oslo. Przypomnijmy, że punkt konstrukcyjny na tej skoczni został umieszczony na 120 metrze. Natomiast jej rozmiar wynosi 134 metry.

Do startu w konkursie indywidualnym zostało zgłoszonych tylko 29 zawodniczek. Reprezentują one dziesięć państw, między innymi: Japonię, Niemcy czy Austrię. W treningach najlepiej spisywały się reprezentantki Japonii – Sara Takanashi oraz Yuki Ito. Z dobrej strony pokazała się również aktualna Mistrzyni Świata w Lahti, czyli Carina Vogt.

Mimo, że dziś odbędzie się ostatnie zawody pań z cyklu Pucharu Świata to wiadomo, że w tym sezonie w klasyfikacji generalnej najlepsza okazała się Sara Takanashi. Reprezentantka Japonii na swoim koncie ma aktualnie aż 1375 punktów. Jednak dokładną klasyfikacje generalną Pucharu Świata poznamy po zakończeniu dzisiejszego konkursu w Oslo.

Program zawodów:

9:30 – Seria próbna

10:30 – Pierwsza seria

Lista startowa

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.