PŚ kobiet w Oberstdorfie: Lundby wygrywa kwalifikacje

Maren Lundby po skoku na odległość 101,5m wygrała kwalifikacje do sobotniego konkursu. O pół metra bliżej od liderki klasyfikacji Pucharu Świata lądowała Sara Takanashi, a trzecią pozycję wywalczyła Austriaczka Daniela Iraschko-Stolz. Polki bez awansu.

Ostatnie sezony należały do zawodniczki z kwitnącej wiśni Sary Takanashi, która wygrała cztery poprzednie edycje Pucharu Świata. Jednak ostatnie miesiące należą do Norweżki Maren Lundby, która wygrała dziewięć z trzynastu konkursów w tym sezonie i tym samym już zapewniła sobie triumf w całym cyklu. Do tego najlepszego sezonu w karierze dodała jeszcze w Pjongczang złoto na normalnej skoczni. Norweżka po raz kolejny pokazuje swoją dominację i wygrywając kwalifikacje pokazuje, że w jutrzejszym konkursie znowu będzie walczyć o najwyższe laury. Norweżka nie może jednak zapominać o Japonce, która w tym sezonie nie wygrała jeszcze żadnego konkursu, ale wielokrotnie stawała na podium. Takanashi wygrała jedną z serii próbnych, a w kwalifikacjach uległa tylko Lundby i obok Norweżki wydaje się, że to ona jest obecnie w najwyższej formie.

Najwyżej sklasyfikowaną zawodniczką w kwalifikacjach, która nie przekroczyła 100m była Austriaczka Daniela Iraschko-Stolz. Tuż za podium znalazła się druga w PŚ Niemka Katharina Althaus, a czołową piątkę zamknęła jej rodaczka Carina Vogt.

Niestety w czterdziestce promującej awans do konkursu nie znalazły się nasze zawodniczki. Najwyżej sklasyfikowana z Polek została Anna Twardosz, która za sprawą skoku na 66,5m zajęła odległą 50. pozycję. Jeszcze słabiej zaprezentowała się druga z naszych reprezentantek Kinga Rajda, która wylądowała 3,5m bliżej od swojej koleżanki z drużyny i zajęła 52. miejsce.

Kwalifikacje były rozgrywany z 20. belki, dopiero na skoki ostatniej dwunastki sędziowie obniżyli belkę do osiemnastej.

Pełne wyniki

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.