PŚ kobiet w Niżnym Tagile: Triumf Juliane Seyfarth po raz drugi

14:35, 17.03.2019 Agnieszka Białek Aktualizacja: 15:08, 17.03.2019

Juliane Seyfarth po raz drugi triumfowała w konkursie Pucharu Świata, który w ten weekend rozgrywany był w Niżnym Tagile. Na drugim miejscu uplasowała się Maren Lundby, a trzecia była Katharina Althaus. Za tydzień w Czajkowskim odbędą się finałowe zawody Pucharu Świata kobiet.

Niemka - Juliane Seyfarth wygrała drugi konkurs z cyklu Pucharu Świata  Niżnym Tagile. 29 - latka w swoich próbach uzyskała 97 metrów i 95 metrów. Na drugim stopniu podium stanęła liderka Pucharu Świata - maren Lundby po skokach na 92 metry w pierwszej serii i 90 metrów w drugiej. Trzecie miejsce zajęła Katharina Althaus (91 metrów; 91 metrów).

Na czwartym miejscu zameldowała się Nika Kriznar, która oddała skoki na odległości 90 metrów oraz 88,5 metra, Piąta była Sara Takanashi (90 metrów; 87,5 metra). Ursa Bogataj po skokach na 89 metrów i 88 metrów, sklasyfikowana została na szóstej pozycji.

Pełne wyniki konkursu

Reprezentantki Polski nie przyleciały do Rosji na ostatnie konkursy Pucharu Świata w kobiet. Do końca cyklu pozostał tylko dwa konkursy, które zostaną rozegrane w Czajkowskim.

W rosyjskim turnieju Blue Bird po dwóch konkursach prowadzi Juliane Seyfarth przed Maren Lundby i Kathariną Althaus.