PŚ kobiet w Niżnym Tagile: Kwalifikacje wygrywa Elena Runggaldier

fot.: gwcosmetics.at

fot.: gwcosmetics.at
fot.: gwcosmetics.at

Za nami kwalifikacje do dzisiejszego konkursu indywidualnego kobiet w Niżnym Tagile. Najlepszą zawodniczką była Elena Runggaldier. Druga była Svenja Wuerth, a trzecia Alexandra Kustova.

Kwalifikacje niestety nie były przeprowadzane w równych warunkach, gdyż wiatr w Niżnym Tagile zmieniał ciągle swoje kierunki. Pochodząca z Włoch – Elena Runggaldier podczas kwalifikacji wylądowała na 93 metrze, co pozwoliło jej zdobyć w sumie 114.5 punktu i pozostawić w tyle swoje rywalki. Na drugiej pozycji została sklasyfikowana Niemka – Svenja Wuerth. Straciła ona do liderki 1.7 punktu. Natomiast miejsce trzecie w dzisiejszych kwalifikacjach należało do pochodzącej z Rosji – Alexandry Kustovej, która uzyskała 90 metrów. Na czwartym miejscu znalazła się Yuka Seto. Ostatnie miejsce, które dawało możliwość startu w dzisiejszym konkursie, zajęła Barbora Blazkova z sumą punktową 95.1.

Najlepszą zawodniczką z pierwszej dziesiątki, która nie musiała się kwalifikować, była wczorajsza triumfatorka Maren Lundby. Uzyskała aż 95 metrów. Natomiast Sara Takanashi wylądowała na 92 metrze, lecz startowała z niższej belki. Ze startu w kwalifikacjach zrezygnowała Daniela Iraschko-Stolz.

Pełne wyniki kwalifikacji.

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.