PŚ kobiet w Niżnym Tagile: Juliane Seyfarth wygrała konkurs w Rosji

Niemka – Juliane Seyfarth pokonała Maren Lundby w pierwszym konkursie w Niżnym Tagile. Trzecia była Anna Odine Stroem. Reprezentantki Polski nie pojawiły się w Rosji, ponieważ po turnieju Raw Air zakończyły sezon zimowy.

Juliane Seyfarth po pierwszej serii zawodów w Niżnym Tagile zajmowała drugie miejsce po skoku na 93,5 metra. W finale skoczyła 100 metrów, co pozwoliło jej wyprzedzić Maren Lundby (90,5 metra; 92,5 metra) i wygrać pierwszy z dwóch konkursów Pucharu Świata rozgrywanego w Niżnym Tagile. Wspomniane Norweżka tym razem musiała się zadowolić miejscem drugim. Na trzecim stopniu podium stanęła Anna Odine Stroem, która uzyskała w swoich próbach 89 metrów i 91,5 metra.

Tuż za podium znalazła się Katharina Althaus. Niemka oddała skoki na odległość 88,5 metra w pierwszej serii i 93 metrów w drugiej. Na piątym miejscu uplasowała się Eva Pinkelnig (90 metrów; 90,5 metra). Lara Malsiner zajęła szóste miejsce po skokach na 88,5 metra i 92 metrów.

Pełne wyniki zawodów

Reprezentantki Polski nie przyjechały na ostatnie zawody Pucharu Świata do Rosji. Kinga Rajd i Kamila Karpiel zakończyły już sezon zimowy startami w turnieju Raw Air.

Źródło: Informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.