PŚ Kobiet w Ljubno: Kwalifikacje przełożone na sobotę

fot.: gwcosmetics.at

fot.: gwcosmetics.at
fot.: gwcosmetics.at

Dziś w Ljubno miały odbyć się kwalifikacje do konkursu indywidualnego pań, jednak zostały one przełożone na sobotę z powodu problemów z dotarciem nart ekipy reprezentującej Norwegię. Za to odbyły się trzy serie treningowe, w których triumfowała Daniela Iraschko-Stolz oraz Katharina Althaus. 

Pochodząca z Austrii Daniela Iraschko-Stolz była najlepsza w pierwszym treningu. Uzyskała wtedy 94 metry, co dało jej 80.6 punktów. Drugą lokatę zajęła Niemka Katharina Althaus, która straciła do liderki 6.8 punktów. Na trzecim miejscu została sklasyfikowana również reprezentantka Niemiec, lecz tym razem Svenja Wuerth ze skokiem o długości 91 metrów. Najlepiej z trójki naszych reprezentantek w pierwszym treningu poradziła sobie Anna Twardosz. Wylądowała ona na 79.5 metrze, co dało jej 30 pozycję. Kinga Rajda zajęła miejsce 35 (76.5 metra), a Magdalena Pałasz uplasowała się na 41 lokacie (73 metry).

W drugiej serii treningowej ponownie zwyciężyła Daniela Iraschko-Stolz. Reprezentantka Austrii wylądowała na 93 metrze. Również kolejny raz drugą pozycję zajęła Katharina Althaus z sumą punktową wynoszącą 74. Natomiast trzecie miejsce należało do pochodzącej ze Słowenii Emy Kliniec, która poszybowała na 92.5 metr. Z kolei w drugim treningu najlepszą Polką była Magdalena Pałasz z miejscem 36 (77.5 metra). Kinga Rajda była 38 (76 metrów), a Anna Twardosz 41 (75.5 metra).

Jak już wcześniej pisaliśmy, kwalifikacje zostały zastąpione trzecią serią treningową, w której najlepsza okazała się Katharina Althaus. Reprezentantce Niemiec udało się polecieć na 94.5 metr i wreszcie zwyciężył podczas treningu. Druga była Daniela Iraschko-Stolz ze skokiem o długości 92.5 metra. Na trzecie miejsce wskoczyła rodaczka Althaus – Carina Vogt, która uzyskała w sumie 71.5 punktów. Najlepiej z Polek ponownie poradziła sobie Magdalena Pałasz, zajmując pozycję 25 (83 metry). Zaraz za nią (miejsce 26) uplasowała się Anna Twardosz, która poleciała na 80.5 metr. Natomiast Kinga Rajda została sklasyfikowana na 32 lokacie (78.5 metra).

Pełne wyniki treningów.

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.