PŚ kobiet w Ljubnie: Niemki wygrywają konkurs drużynowy

fot. skispringen.com

fot. skispringen.com

Najlepsze skoczkinie na świecie rywalizowały dzisiaj w konkursie drużynowym. Wygrały reprezentantki Niemiec przed Słowenkami i Austriaczkami. Zawodniczki z Polski nie brały udziału w zawodach. 

Reprezentantki Niemiec w składzie: Carina Vogt (89 metrów; 88 metrów), Anna Rupprecht (85,5 metra; 86 metrów), Juliane Seyfarth (85 metrów; 89 metrów) i Katharina Althaus (86 metrów; 89,5 metrów) pokonały będące na drugim miejscu Słowenki aż o 25.4 pkt, które wystartowały w kolejności: Jerneja Brecl (81,5 metra; 81,5 metra), Spela Rogelj (82,5 metra; 81,5 metra), Nika Kriznar (91,5 metra; 93,5 metra) oraz Ursa Bogataj (84,5 metra; 89,5 metra). Podium uzupełniły Austriaczki. Seifriedsberger, Eder, Hoelzl i Pinkelning łącznie uzyskały 936.9 pkt.

Tuż za czołową trójką drużyn, uplasowały się Japonki z Sarą Takanashi na czele. Do podium straciły tylko 2.6 pkt. Piąte były reprezentantki Rosji (Kustova, Shpyneva, Tikhonova, Iakovaleva). Niestety, w konkursie drużynowym kobiet nie mieliśmy biało-czerwonych.

Pełne wyniki konkursu

Źródło: Informacja własna

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.