PŚ Kobiet w Ljubnie: Katharina Althaus wygrywa, Niemieckie podium

fot. facebook.com/deutscherskiverband

fot. ladies-skijumping.com
fot. ladies-skijumping.com

W dzisiejszym konkursie indywidualnym kobiet w Ljublnie wygrywa reprezentantka Niemiec – Katharina Althaus. Na drugim miejscu znalazła się rodaczka liderki, czyli Carina Vogt. Natomiast trzecia była również Niemka, lecz tym razem Svenja Wuerth.

Dzisiejszy konkurs indywidualny w słoweńskim Ljublnie skończył się wspaniałymi wynikami dla drużyny Niemieckiej. Katharina Althaus po skoku na odległość 92.5 metra w pierwszej serii objęła prowadzenie, a w drugiej serii lądując na 90 metrze, tylko potwierdziła swoją dzisiejszą wygraną. W sumie Althaus zdobyła 249 punktów. Drugą lokatę zajęła jej koleżanka z reprezentacji – Carina Vogt, która oddała dwa skoki o długości 91 oraz 90 metrów. Vogt straciła do liderki 4.4 punktów. Trzecia pozycja w Ljubnie należała do kolejnej Niemki – Svenji Wuerth (92.5 i 89 metrów). Reprezentantka Niemiec uzyskała 242.7 punktów. Z kolei na czwartym miejscu uplasowała się Norweżka – Maren Lundby z lotami na 88.5 oraz 90.5 metr. Na piątym miejscu ex aequo została sklasyfikowana Jacqueline Seifriedsberger i Ema Kliniec z 239.2 punktami.

Niestety podczas konkursu nie mogliśmy oglądać żadnej z trójki Polek, czyli Anny Twardosz, Kingi Rajdy oraz Magdaleny Pałasz. Nie przebrnęły one wcześniejszych kwalifikacji.

Pełne wyniki zawodów.

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.