PŚ kobiet w Lillehammer: Wygrana w konkursie inauguracyjnym dla Maren Lundby

fot: www.oa.no

fot: www.oa.no

Za nami konkurs inauguracyjny cykl Pucharu Świata kobiet w skokach narciarskich. Najlepsza w Lillehammer okazała się Maren Lundby. Drugie miejsce zajęła Katharina Althaus, a trzecie Carina Vogt. 

Po pierwszej serii konkursu inauguracyjnego Puchar Świata kobiet na prowadzeniu znalazła się Katharina Althaus. Niemka poszybowała na 94 metr i uzyskała 132.8 punktów. Drugą lokatę zajmowała reprezentanta Norwegii – Maren Lundby, która skoczyła 96 metrów, a do liderki traciła tylko 0.8 oczek. Z kolei trzecia pozycja należała do Cariny Vogt. Kolejna z reprezentantek Niemiec wylądowała na 92 metrze, co dało jej w sumie 127.1 punktów. Czwarta była Sara Takanashi (93 m) ze stratą do podium wynoszącą 2.2 punktów.

Seria finałowa wpłynęła nieco na ostateczny kształt podium pierwszych zawodów kobiet w sezonie 2017/2018. Na pierwsze miejsce wskoczyła Maren Lundby. Norweżka tak samo, jak w rundzie pierwszej poszybowała na 96 metr. Ostatecznie uzyskała ona 271.5 punktów, co pozwoliło jej odnieść pierwsze zwycięstwo w tym sezonie oraz zdobyć koszulkę liderki. Na drugim miejscu znalazła się Katharina Althaus, która wylądowała na 93 metrze, co dało jej stratę do liderki wynoszącą aż 9.3 oczek. Carina Vogt po skoku na odległość 88.5 metra utrzymała trzecią lokatę. Niemka ostatecznie zgromadziła 252.2 punktów. Czwarte miejsce należało do Sary Takanashi (89 m), a piąta była Yuki Ito.

Pełne wyniki zawodów

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.