PŚ kobiet w Lillehammer: Triumf Sary Takanashi w kwalifikacjach, Anna Twardosz z awansem

Sara Takanashi wygrała piątkowe kwalifikacje do pierwszego konkursu Pucharu Świata 2018/2019. Japonka osiągnęła zdecydowaną przewagę nad drugą Rosjanką Sofią Tikhonową i trzecią Austriaczką Evą Pinkelnig. W pierwszej serii ujrzymy Annę Twardosz, której jako jedynek z Polek awansowała do głównej rywalizacji.

Piątkowe eliminacje na skoczni normalnej w Lillehammer otworzyły cykl Pucharu Świata kobiet 2018/2019. W pierwszym starciu skoczkiń, bez żadnej niespodzianki, zwyciężyła czterokrotna zdobywczyni Kryształowej Kuli oraz brązowa medalistka olimpijska – Sara Takanashi. Japonka, skacząc daleko (96 m) z niższej belki startowej, wyprzedziła drugą Rosjankę Sofię Tikonową o aż 15,2 pkt. Trzecie miejsce eliminacji zajęła reprezentantka Austrii Eva Pinkelnig, która straciła do triumfatorki 15,7 pkt. W czołowej piątce znalazły się również ex aequo Daniela Iraschko-Stolz i Lidiia Iakowlewa (17,9 pkt). Na szóstej lokacie uplasowała się mistrzyni olimpijska z Pjongczangu i zwyciężczyni poprzedniego sezonu pucharowego – reprezentantka gospodarzy Maren Lundby (19,9 pkt).

Na starcie kwalifikacji pojawiła się trzyosobowa kadra biało-czerwonych. W piątkowym starcie powiodło się Annie Twardosz, która awansowała do jutrzejszego konkursu. Polka uzyskała odległość 82,5 m i została sklasyfikowana na trzydziestym trzecim miejscu. W najlepszej czterdziestce nie znalazła się Kamila Karpiel, która skoczyła na odległość 71 m i była 45. zawodniczką kwalifikacji w Lillehammer. W konkursie nie zobaczymy także Kingi Rajdy. 17-latka została jednak zdyskwalifikowana.

Wyniki kwalifikacji

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.