PŚ kobiet w Lillehammer: Lidija Jakowlewa wygrywa, dramatyczne wyniki Polek

fot. PZN

(fot. PZN)

Rosjanka Lidija Jakowlewa sensacyjnie wygrała sobotni konkurs Pucharu Świata w norweskim Lillehammer. W konkursie nie wystąpiła żadna z Polek, a 2 z naszych zawodniczek nie oddały nawet skoku w kwalifikacjach.

Jakowlewa po skokach na 95 i 96 metrów wyprzedziła Norweżkę Maren Lundby (101,5 i 88,5 metra) o 4,9 punktu. Tuż za podium uplasowała się Słowenka Ema Klinec, która uzyskała 94,5 oraz 98,5 metra, a do zwyciężczyni straciła 7 “oczek”. Co ciekawe zdyskwalifikowana została Japonka Sara Takanashi. W konkursie nie oglądaliśmy reprezentantek Polski – wszystkie odpadły w kwalifikacjach, jednakże tylko jedna z nich oddała swój skok. Anna Twardosz (77 metrów) zajęła 53 pozycję, a Kamila Karpiel i Kinga Rajda zostały zdyskwalifikowane ze względu na kombinezon. Kwalifikacje również wygrała Jakowlewa.

PEŁNE WYNIKI KONKURSU

PEŁNE WYNIKI KWALIFIKACJI

W klasyfikacji generalnej na pierwszym miejscu plasuje się Norweżka Maren Lundby (160 punktów). 15 punktów za nią znajduje się Juliane Seyfarth, a 28 traci Lidija Jakowlewa. Jutro w Lillehammer odbędzie się konkurs indywidualny na skoczni dużej. Początek o godzinie 12:45.

Źródło: fis-ski.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.