PŚ kobiet w Lillehammer: Konkurs dla Kathariny Althaus

fot: sport.de

fot: sport.de

Za nami kolejny konkurs indywidualny zaliczany do cyklu Pucharu Świata kobiet. Tym razem w Lillehammer triumfowała Katharina Althaus. Na drugim miejscu znalazła się Maren Lundby, a trzecia była Sara Takanashi.

Po pierwszej serii na prowadzeniu konkursu indywidualnego w Lillehammer znalazła się Katharina Althaus. Niemka wylądowała na 138.5 metrze i uzyskała 155.3 punktów. Drugą pozycję zajmowała Maren Lundby, która poszybowała na 130 metr, a do liderki traciła aż 16 oczek. Z kolei trzecia lokata należała do Sary Takanashi. Japonka skoczyła 137 metrów, co dało jej w sumie 134.3 punktów. Czwarta była Carina Vogt (137 m) ze stratą do podium wynoszącą 1.8 punktu.

Seria finałowa nie wniosła żadnych zmian na podium. Katharina Althaus poszybowała na 139.5 metr i zakończyła ostatnie zawody w Lillehammer swoim zwycięstwem. Reprezentantka Niemiec w sumie dziś uzyskała 308.2 punktów. Drugie miejsce należy do Maren Lundby. Norweżka w drugiej rundzie skoczyła 139 metrów, a do liderki ostatecznie straciła aż 23.9 oczek. Sara Takanashi po locie na 136 metr również zdołała utrzymać trzecią pozycję. Japonka skończyła dziś konkurs z 275.8 punktami. Na czwartym miejscu znalazła się Irina Avvakumova, a piąta była ostatecznie Yuki Ito.

Pełne wyniki zawodów

Dzisiejsze zwycięstwo Kathariny Althaus otworzyło również jej drogę do triumfu w klasyfikacji generalnej Lillehammer Triple. Niemka w ciągu trzech dni zawodów w Lillehammer zdobyła 842.1 punktów. Druga w klasyfikacji generalnej była Maren Lundby z 823.1 oczek, a trzecie miejsce ostatecznie zajęła Sara Takanashi z 776 punktami.

Wyniki Lillehammer Triple

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.