PŚ kobiet w Lillehamer: Takanashi i Lundby najlepsze na treningach

20:28, 30.11.2017 Mateusz Król Aktualizacja: 20:36, 30.11.2017

Właśnie zakończyły się pierwsze treningi w Pucharze Świata kobiet, które odbywały się w norweskim Lillehamer. W pierwszym treningu dominowała Japonka Sara Takanashi, a w drugim natomiast Maren Lundby. W treningach brało udział 61 zawodniczek z aż 17 krajów.

W pierwszym treningu Sara Takanashi nie miała sobie równych. Po skoku na 101,5 m zdeklasowała rywalki. Druga była Maren Lundby, która osiągnęła odległość 97 m. Trzecia po skoku na 94,5 m została rodaczka zwyciężczyni Yuki Ito. Na liście startowej znalazły się dwie Polki. Kinga Rajda w pierwszej próbie zajęła 46. pozycję a Kamila Karpiel 56. miejsce.

Drugi trening należał do Maren Lundby, która skoczyła 95,5 m. Zaraz za nią uplasowała się Katherina Althaus z Niemiec, która osiągnęła tą samą odległość. Trzecia natomiast była zwyciężczyni pierwszego treningu Sara Takanashi z odległością 92 m. Polki w drugiej próbie też nie spisały się najlepiej. 44. miejsce zajęła Kinga Rajda, a 47. była Kamila Karpiel.

Pierwsze kwalifikacje w tym sezonie do Pucharu Świata kobiet zaplanowane są na 20:30.