PŚ kobiet w Hinterzarten: Treningi dla Hoelzl i Lundby

0

Przed nami drugi weekend rywalizacji kobiet w Pucharze Świata w skokach narciarskich. Tym razem panie powalczą w Hinterzarten. W dzisiejszych treningach przed kwalifikacjami do niedzielnego konkursu indywidualnego najlepiej spisały się Austriaczka Chiara Hoelzl i Norweżka Maren Lundby. Jedyna Polka Kinga Rajda zajęła 43. i 49. lokatę. 

W pierwszym treningu najdalej poszybowała Chiara Hoelzl, która wylądowała na 99 m. Drugi wynik po skoku na 96,5 m uzyskała Maren Lundby. Tuż za nimi na trzecim miejscu uplasowała się dominatorka poprzednich sezonów Japonka Sara Takanashi (95m). Tuż za czołowa trójką znalazła się Rosjanka Irina Avvakumowa, który wylądowała na 93 m. Ex aequo na 5. miejscu uplasowały się Niemka Ramona Straub (92 m) i Słowenka Ursa Bogataj (92,5 m). Jedyna reprezentantka Polski Kinga Rajda po skoku na 74,5 m zajęła 43. miejsce. W treningu nie wzięły udziału najlepsze reprezentantki Niemiec: Anna Rupprecht, Gianina Ernst, Juliane Seyfarth, Svenja Wuerth, Carina Vogt i liderka Pucharu Świata Katharina Althaus.

Druga seria treningowa była popisem Norweżki. Maren Lundby wylądowała na punkcie rozmiaru skoczni – 108 m. Tym razem drugie miejsce zajęła Chiara Hoelzl, która uzyskała 104 m. Tuż za nimi na trzecim i czwartym miejscu uplasowały się Japonki Sara Takanashi (99,5 m) oraz Yuki Ito (98,5 m). Najlepszą z Niemek znów była Ramona Straub, która po skoku na 96 m zajęła 5. pozycję. Czołową szóstkę skokiem na 100 m zamknęła Irina Avvakumova. Dopiero ósmy wynik uzyskała liderka Pucharu Świata Katharina Althaus (92,5 m). Kinga Rajda ponownie wylądowała w piątej dziesiątce. Tym razem polecała o metr dalej niż w pierwszym treningu ale dało jej to dopiero 49. miejsce.

Pełne wyniki treningów 

Trwają kwalifikacje do niedzielnego konkursu indywidualnego Pucharu Świata w Hinterzarten. Już jutro odbędą się najtomiast pierwsze historyczne zawody drużynowe kobiet. Niestety bez udziału Polek.

źródło: informacja własna 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.