PŚ kobiet w Hinterzarten: Japonki znokautowały rywalki w historycznym konkursie

sara takanashi yuki ito

sara takanashi yuki ito

Reprezentantki Japonii w skokach narciarskich zapisały się na kartach historii dyscypliny, wygrywając pierwszy konkurs drużynowy kobiet. Za nimi Rosjanki i Francuzki. Polki nie startowały.

Japonki w składzie Yuki Ito, Kaori Iwabuchi, Yuka Seto i Sara Takanashi prowadziły już na półmetku rywalizacji. Ich przewaga jednak nie była tak duża, jak wyszło to po zakończeniu konkursu. W drugiej rundzie zdobywczynie Pucharu Narodów ubiegłej zimy potwierdziły swoją klasę. Yuki Ito w finale poleciała na 105. metr i dała sygnał koleżankom, że wiktorię trzeba przypieczętować. Kaori Iwabuchi lądowała pół metra bliżej a Yuka Seto uzyskała 93 metry. Sara Takanashi, podobnie jak w serii pierwszej, skoczyła 102,5 metra. Nikt nie był w stanie podjąć walki.
Brak rywalizacji o zwycięstwo z Japonkami był spowodowany przede wszystkim upadkiem Svenji Wuerth. Niemka upadła w pierwszej rundzie po skoku na 97 metrów. Uderzyła w bandę i została przetransportowana do szpitala. Na szczęście jest już przytomna, ale odczuwam ból w kolanie. Wynik reprezentantek gospodarzy nie miał już większego znaczenia, ale zajęły czwarte miejsce. Drugie były Rosjanki, które straciły 97,7 punktu a Francuzki na trzecim miejscu miało ponad 100 punktów mniej.

Pełne wyniki

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.