PŚ kobiet: Julia Clair wygrywa kwalifikacje, Kinga Rajda w konkursie

21:14, 03.12.2015 Aneta Kosiura Aktualizacja: 08:35, 04.12.2015

SAM_1850

Kilka minut temu zakończyły się pierwsze kwalifikacje Pucharu Świata kobiet w tym sezonie. Najlepsza okazała się Julia Clair. Do konkursu zakwalifikowała się Kinga Rajda.

Francuzka w swoim skoku uzyskała 92 metry co dało jej zwycięstwo. Drugie miejsce zajęła Taylor Henrich skacząc 86,5 metra, a trzecia była Anna Rupprecht ( 89,5 m). Tuż za podium uplasowała się Sofia Tikhonova ( 90 m), a na miejscu piątym sklasyfikowana została Maren Lundby ( 86 m).

Jeśli chodzi o reprezentantki Polski, bardzo dobry występ zanotowała Kinga Rajda, która po skoku na odległość 83,5 metra zajęła dobre 23 miejsce co daje jej awans do konkursu.  Magdalena Pałasz wylądowała na 75 metrze, zajmując 35 pozycję bez awansu do zawodów.

Pełne wyniki kwalifikacji

Pierwsza seria konkursowa zawodów już jutro o godzinie 15:00. Serdecznie zapraszamy do śledzenia rywalizacji naszej reprezentantki.