fot.: zimbio.com
fot.: zimbio.com

Japonka Sara Takanashi nie była zbyt gościnna podczas zawodów PŚ kobiet, które odbywały się w jej ojczyźnie, w Zao. Po wczorajszym zwycięstwie dziś odniosła kolejne, już bez tak okazałej przewagi punktowej jak poprzedniego dnia, ale z najwyższymi wynikami w obu seriach.

Takanashi w pierwszej serii uzyskała 94.5 m. Taką samą odległość zmierzono drugiej na półmetku Mai Vtić ze Słowenii. Nie były to jednak najdłuższe skoki. Najdalej poleciała bowiem druga z Japonek Yuka Seto (96.0 m), która plasowała się na szóstym miejscu. Dobry wynik osiągnęła także Słowenka Spela Rogelj (95.5 m) zajmująca trzecie miejsce.

Wyniki po 1. serii

W drugiej serii skoków Takanashi jako jedyna zdołała skoczyć na dystans 100 m, co zapewniło jej wygraną w zawodach. Maja Vtić obroniła drugą pozycję (97.5 m), natomiast swój skok zepsuła Spela Rogelj (90.5 m), przez co spadła na 10. miejsce. Z pozycji czwartej na najniższy stopień podium awansowała kolejna ze Słowenek Ema Klinec (98.0 m). Na czwartym miejscu zawody zakończyła Austriaczka Eva Pinkelnig (97.0 m), na piątym Yuka Seto (95.0 m), a na szóstym Daniela Iraschko-Stolz (94.5 m), która wczoraj była druga.

Wyniki końcowe

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.