PŚ kobiet: 43. zwycięstwo Sary Takanashi

11:35, 27.02.2016 Mateusz Król

Sara TakanashiSara Takanashi nie zwalnia tempa i wygrała 13 konkurs Puchar Świata w skokach narciarskich w tym sezonie. Za Japonką na podium uplasowały się dziś dwie reprezentantki Austrii.

Kobiety również rywalizują w Ałmatach, ale na skoczni normalnej HS106. Japonka prowadziła już po pierwszej serii, w której uzyskała aż 101 metrów. W serii finałowej przypieczętowała swoje 13. zwycięstwo w tym sezonie jeszcze dalszym skokiem na 103 m (252,6 pkt). Drugie miejsce na podium po skokach na 97 i 100,5 m zajęła Daniela Iraschko-Stolz  (245,3 pkt). Tuż za Danielą uplasowała się kolejna reprezentantka Austrii - Jacqueline Seifriedberger (98,5 m; 99 m; 239,2 pkt). Czwarte miejsce dla Maji Vtic. Słowenka w pierwszej próbie miała zmierzone 94,5 meta, a w drugiej poprawiła się o 3,5 metra. Do podium zabrakło jednak 3,5 punktu. Jutro ostatnio konkurs w tym sezonie Pucharu Świata kobiet, gdyż zawody w Rasnovie zostały odwołane.