PŚ kobiet: 40. zwycięstwo Sary Takanashi

14:58, 06.02.2016 Anna Felska Aktualizacja: 15:21, 06.02.2016

Właśnie zakończył się kolejny konkurs z cyklu Pucharu Świata w skokach narciarskich kobiet. Na skoczni w austriackim Hinzenbach ponownie zwyciężyła Japonka Sara Takanashi, dla której było to 40. zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata w karierze.

Japonka pewnie prowadziła już po pierwszej serii, gdzie poszybowała na 93,5 m. W drugiej serii nie dała rywalkom żadnych szans i uzyskała 93 m. Drugie miejsce zajęła Austriaczka Daniela Iraschko-Stolz, która w swoich skokach uzyskała 88 i 88,5 m i straciła do zwyciężczyni aż 18,3 pkt. Na najniższym stopniu podium po skokach na 87,5 i 89 m stanęła reprezentantka Norwegii Maren Lundby.

Pełne wyniki konkursu

W kwalifikacjach do dzisiejszego konkursu wystartowały trzy reprezentantki Polski ale niestety żadnej z nich nie udało się wywalczyć awansu do konkursu głównego. Najbliżej zakwalifikowania się była Kinga Rajda, która po skoku na 78,5 m zajęła 32. miejsce. Joanna Szwab (70,5 m) i Magdalena Pałasz (68 m) zajęły odpowiednio 42 i 44. miejsce.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata na prowadzeniu umocniła się Ara Takanashi, która zgromadziła już 1080 pkt. Drugie miejsce zajmuje Daniela Iraschko-Stolz (729 pkt) a trzecie Maja Vtic (498 pkt).