PŚ: Klemens Murańka w życiowej formie?

Klemens MurańkaSkoczek, który od małego dzieciaka uważany był za wielki talent, jest już dorosły. Borykał się niedawno z silną wadą wzroku, ale po operacji wszystko wygląda lepiej. Teraz oczekuje się od niego coraz więcej.

Klemens Murańka, “cudowne dziecko” polskich skoków dołączył niedawno do kadry A. Został także ojcem i pomału jego życie się stabilizuje. Murańka mówi, że narodziny potomka zmobilizowały go do pracy. W nachodzącym sezonie pragnie doskoczyć do Kamila Stocha i Piotra Żyły. Sam przekonuje, że stać go na to.

– Skoki na treningach były bardzo dobre. Tylko się cieszyć i nie szukać dziury w całym – nie ukrywa Klimek. – Z takimi można rywalizować na najwyższym poziomie. Ciężka praca latem chyba wydała teraz owoc i wreszcie się odnalazłem po nieudanych startach. Skoczek podkreśla, że na każdego musi przyjść czas. Porównuje Schlierenzauera i Stocha mówiąc, że jeden odnosił sukcesy szybciej, a drugi musiał poczekać. – Do Kamila można doskoczyć. Trzeba tylko wiele pracy i wiary – przyznał Murańka. Zawodnik podkreśla, że jego życiowym celem nie są miejsca w czołowej 30-stce. – Chcę wygrywać! – zapewnia. Czy nastąpi to już w nadchodzącym sezonie?

Źródło: Super Express

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.