PŚ: Klaebo i Oestberg pozostali na czele klasyfikacji generalnych PŚ

fot. xc-ski.de

fot. xc-ski.de

Chociaż Johannes Klaebo i Ingvild Flugstad Oestberg nie rywalizowali w ostatni weekend pucharowych zmagań przed mistrzostwami świata, to pozostali na czele klasyfikacji generalnych Pucharu Świata.

W biegach narciarskich ewidentnie najważniejsze tej zimy są mistrzostwa świata. Widać to po częstej absencji zawodników podczas zmagań. W ten weekend rywalizacja gościła we włoskiej miejscowości Cogne. Zabrakło tam Johannesa Klaebo, ale młody Norweg utrzymał prowadzenie w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Teraz obrońca kryształowej kuli ma na swoim koncie 1134 punkty. Na drugim miejscu jest Aleksander Bolszunow, który traci do zwycięzcy tegorocznego Tour de Ski 76 punktów. Starta trzeciego zawodnika do tej dwójki jest już duża, bo Sjur Roethe ma 755 pkt. W PŚ klasyfikowany jest jeden Polak. To oczywiście Maciej Staręga, któremu w Cogne nie udało się powiększyć grona punktowego. Teraz z 33 pkt. jest na 85. miejscu.

Klasyfikacja

Ingvild Flustad Oestberg po zwycięstwie w Tour de Ski tylko dwukrotnie startowała w zawodach Pucharu Świata. W Cogne też nie była obecna, ale podobnie jak jej młodszy kolega, wciąż jest liderką cyklu. Dotychczas zgromadziła na swoim koncie 1237 punktów. Druga w klasyfikacji generalnej jest Natalia Nieprajewa. Trzecia w dzisiejszym biegu na 10 km traci do Norweżki dokładnie 98 pkt. Na trzecim miejscu plasuje się kolejna nieobecna we Włoszech, czyli Krista Parmakoski. Finka jest też ostatnią zawodniczką, które udało się przekroczyć granicę 1000 punktów. Multimedalistka mistrzostw świata uzbierała 1002 “oczka”. Na liście punktujących jest oczywiście jedna Polka – Monika Skinder. Wicemistrzyni świata juniorów w sprincie w Dreźnie zdobyła 11 punktów i daje to jej 93. lokatę.

Klasyfikacja

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.