PŚ: Już dzisiaj pierwszy konkurs na nowej Letalnicy!

www.matejspehar.si
www.matejspehar.si

Przed nami pierwszy w historii konkurs indywidualny na przebudowanej Letalnicy. Szykują się ogromne emocje. Czy dzisiaj padnie nowy rekord świata? I czy poznamy zwycięzce tego sezonu?

Wśród 41 zawodników, znalazło się czterech naszych reprezentantów, którzy wczoraj pomyślnie przebrnęli przez kwalifikacje. Przypomnijmy, że Kamil Stoch, który lądował na  217 m zajął trzecią lokatę. Dwukrotny mistrz olimpijski z Soczi zapowiada, że podczas weekendu w Planicy chce powalczyć o nowy rekord życiowy. – Fajnie było polatać ponad 200 metrów, ale teraz czekam na takie skoki poza granicę 230 metrów, a może trochę dalej. Myślę, że będzie tutaj szansa na pobicie rekordu życiowego – mówił w czwartek.   Chyba najbardziej z lotów cieszy się Piotr Żyła, który wczoraj był czwarty (218,5 m).- Na pewno stać mnie na to, żeby we wszystkie dni daleko polatać. Nie chcę mówić o rekordach, ale pewnie, gdybym nie zepsuł tego skoku w kwalifikacjach, to pękłoby te 230 metrów – ocenił Żyła. Awans wywalczyli także Klemens Murańka, który za cel stawia sobie przekroczenie granicy 200 m. Zadaniem Dawida Kubackiego jest  powiększenie kwoty startowej dla naszej reprezentacji. By tak się stało, musi zająć co najmniej 30. miejsce.

Jednak dzisiaj główną rolę w konkursie będą odgrywali dwaj skoczkowie. Severin Freund i Peter Prevc, k będą walczyć o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. Nie ma co ukrywać, że w lepszej sytuacji jest Niemiec, który nad Słoweńcem ma 85 punktów przewagi  i tylko jakaś katastrofa mogłaby mu zagrozić. We wczorajszych kwalifikacjach Peter Prevc pokazał, że cały czas trzeba się z nim liczyć. Podopieczny Gorana Janusa przed swoją publicznością będzie chciał pokazać się z jak najlepszej strony. Kto zatem okaże się lepszy?

W Planicy ma być dzisiaj bardzo słonecznie. Dość wysoka temperatura (ok. 6-8°C ) nie powinna zagrozić rozbiegowi, który o tej porze będzie już w cieniu. Wiatr nie przekroczy 2 m/s, nie ma też zapowiedzi jakichkolwiek opadów. Zatem zapowiada się rywalizacja w wymarzonych i sprawiedliwych warunkach.

Program zawodów:

Piątek, 20.03.2015

14:15 – seria próbna

15:15 – pierwsza seria konkursowa

Transmisja z zawodów w TVP1 od godziny 15:05. Natomiast dziesięć minut później na antenie Eurosport. Serię próbną, jak i sam konkurs będzie można śledzić dzięki relacji berkutschi.com

Lista startowa

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.