PŚ: Już dzisiaj ostatnie zmagania kobiet w sezonie oraz treningi mężczyzn!

e-architect.co.uk
e-architect.co.uk

Przed nami kolejny dzień zmagań ze skokami narciarskimi. Już dzisiaj odbędzie się ostatni konkurs Pucharu Świata kobiet w Oslo, a także oficjalne treningi mężczyzn.

Kolejnym przystankiem w pucharowych zmaganiach pań i panów jest Oslo. To właśnie tutaj znajduje się duża skocznia Holmenkollbakken (powszechnie: Holmenkollen, od nazwy dzielnicy) o rozmiarze HS-134 m. Oficjalnym rekordzistą tego obiektu jest Andreas Kofler. Austriak 05.03.2011 r. skoczył 141 m.

W finałowym konkursie Pucharu Świata wśród pań wystąpią 32 zawodniczki z 10 krajów. Ograniczona liczba uczestniczek spowodowana jest tym, że jest to pierwszy konkurs pań na dużej skoczni.Pierwsze seria treningowa powinna się rozpocząć o godzinie 10:00.

 O ile w klasyfikacji generalnej wśród panów walka będzie trwała do ostatniego skoku, to wśród pań chyba wszystko jest już rozstrzygnięte. Prowadzi Daniela Iraschko- Stolz. Austriaczka  ma 89 punktów przewagi nad drugą Sarą Takanashi. I tak naprawdę tylko jakaś tragedia mogłaby odebrać jej Kryształową Kulę.

Lista startowa

Plan zawodów:

10:00 pierwszy trening

11:00 drugi trening

16:00 seria próbna

17:00 pierwsza seria konkursowa

Po decydującym konkursie wśród pań na skoczni pojawią się panowie. Na godzinę 19:00 zaplanowano pierwszą serię treningową. Wszystkie serie treningowe, zarówno pań i panów, jak i konkurs będzie można śledzić za pomocą berkutschi.com

Źródło: Informacja własna/wikipedia.pl

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.