PŚ: Już dziś treningi i kwalifikacje w Kuopio! (lista startowa)

fot.: skisprungschanzen.com
fot.: skisprungschanzen.com

Karuzela Pucharu Świata przenosi się do Kuopio, gdzie już dziś zostaną rozegrane treningi i kwalifikacje do jutrzejszego konkursu indywidualnego. Na starcie pojawi się 65 zawodników. Wśród nich jest czterech reprezentantów Polski: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Klemens Murańka i Jan Ziobro. 

Puchar Świata w skokach narciarskich wkroczył w decydującą fazę. O kryształową kulę będzie rywalizował Peter Prevc z Stefanem Kraftem i Severinem Freundem. Wczorajsza wygrana Krafta, przybliżyła go do Prevca w klasyfikacji generalnej. Czeka nas bardzo interesująca walka o końcowy triumf w klasyfikacji aż do samych konkursów w Planicy. Nic nie jest jeszcze przesądzone. Polskich fanów najbardziej ciekawi, w jakim stanie zdrowia jest nasz dwukrotny Mistrz Olimpijski z Sochi – Kamil Stoch. Niestety, we wczorajszym konkursie w Lahti, choroba pokonała Kamila, który nie zakwalifikował się do drugiej serii zawodów. Dzięki niedyspozycji naszego Mistrza, Gregor Schlierenzauer przesunął się w klasyfikacji generalnej na 8 miejsce, spychając Stocha na miejsce 9. Miejmy nadzieję, że po raz kolejny skocznia Puijo HS127 będzie szczęśliwa dla Kamila Stocha.

Dzisiaj, skoczkowie mają w planie dwie serie treningowe, które mają się rozpocząć o godz.: 15:00 polskiego czas (16:00 fińskiego), oraz kwalifikacje do konkursu indywidualnego, których start przewidziany jest na godz.: 17:00 czasu polskiego (18:00 czasu fińskiego).

Transmisje z kwalifikacji przeprowadzi na żywo Eurosport. Dodatkowo treningi będzie można śledzić, dzięki portalowi berkutschi.com.

Pełna lista startowa treningów i kwalifikacji

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.