PŚ w Bad Mitterndorf: Już dziś pierwsze loty w sezonie (Lista startowa)

fot. skisprungschanzen.coom
fot. skisprungschanzen.coom

Przed nami pierwsze w tym sezonie konkurs na mamucie. Skoczkowie będą rywalizować na zmodernizowanej skoczni Kulm. O godzinie 14:15 rozpocznie się pierwsza seria konkursowa. Na starcie zobaczymy dwóch Polaków – Piotra Żyłe oraz Aleksandra Zniszczoła.

 Na skoczni w Bad Mitterndorf skoczkowie zjawią się o godz. 12:30, bowiem na ten czas zaplanowana jest seria próbna. Na starcie ujrzymy dwóch Biało-Czerwonych, których sztab szkoleniowy zdecydował wysłać na zawody do Austrii. Wszyscy liczą na Piotra Żyłe, który kilkakrotnie już pokazywał, że jest bardzo dobrym lotnikiem. Aleksander Zniszczoł udowodnił wczoraj pobijając swój rekord życiowy (213 m), że również stać go na dobre skoki.

 Rekord skoczni, który został pobity wczoraj przez Severina Freunda wynosi 237,5 metra. Jeśli wiatr będzie wiał podobnie jak we wczorajszych kwalifikacjach być może ujrzymy dzisiaj jeszcze dalszy skok.

 Wyniki serii próbnej jak i konkursowej będzie można śledzić, dzięki relacji berkutschi.com. Obydwie serie zawodów będą transmitowane na żywo na antenie TVP1 oraz Eurosportu.

 Lista startowa konkursu

 Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.