PŚ: Już dziś konkurs indywidualny w Lahti! (lista startowa)

SAM_3326W dzisiejsze popołudnie odbędzie się trzydziesty konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w tym sezonie! W Lahti rywalizować będzie 50 zawodników w tym 4 reprezentantów Polski. Start konkursu zaplanowano na godz. 14:00 polskiego czasu (15:00 czasu fińskiego).

W czasie piątkowych kwalifikacji wyłoniono 50 zawodników, którzy wystartują w dzisiejszym konkursie indywidualnym na skoczni HS 130 w Lahti. Polskę reprezentować będzie czwórka zawodników: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Klemens Murańka i Jan Ziobro. Puchar Świata w skokach narciarskich wkracza w decydującą fazę. Do końca sezonu pozostało sześć indywidualnych konkursów i jeden drużynowy. W walce o kryształową kulę teoretycznie liczy się jeszcze cała pierwsza dziesiątka klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Jednak w praktyce liczy się trzech zawodników, którzy będą rywalizować ze sobą o końcowy triumf. Peter Prevc, Severin Freund i Stefan Kraft, mają największą szansę wznieść w Planicy kryształową kulę. My najbardziej liczymy na Kamila Stocha, że zdoła przesunąć się jeszcze o kilka miejsc w górę klasyfikacji. Również Piotr Żyła może sprawić niespodziankę swoim kibicom, ponieważ bradzo dobrze czuję się na skoczni w Lahti oraz był drugi w piątkowych kwalifikacjach.

Pełna lista startowa konkursu w Lahti

Konkurs indywidualny zaplanowano na godz. 14:00 czasu polskiego (15:00 czasu fińskiego). Wcześniej, poprzedzi go seria próbna, która rozpocznie się o godz. 13:00 czasu polskiego. Transmisje z zawodów będzie można śledzić dzięki portalowi berkutschi.com. Również na żywo, zawody będzie można obejrzeć na kanale TVP 1 i Eurosport.

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.