PŚ: Już dziś konkurs indywidualny w Kuopio!

fot.: skisprungschanzen.com
fot.: skisprungschanzen.com

W dzisiejsze po południe czekają nas kolejne emocje związane z Pucharem Świata w skokach narciarskich. Tym razem skoczkowie będą walczyć o punkty Pucharu Świata w fińskim Kuopio. Miejmy nadzieję że aura się w końcu uspokoi i będziemy świadkami emocjonującego konkursu!

Bardzo niestabilna pogoda panuje ostatnimi dniami w Kuopio. Jak na razie w rywalizacji wygrywa wiatr. Początkowo wczorajsze treningi i kwalifikacje zostały przeniesione na dzisiaj z powodu zbyt silnego wiatru. W dniu dzisiejszym udało się rozegrać trening, którego zwycięzcą został Anders Jacobsen.  Tuż za nim uplasował się Peter Prevc i Severin Freund.

W czołówce znaleźli się także Polacy, Piotr Żyła zajął 7. pozycję a Klemens Murańka był 10. Słaby występ zanotował tylko Jan Ziobro, który po bardzo krótkim skoku sklasyfikowany został  na 55.miejscu.

Następnie odbyć powinny się kwalifikacje, które rozpoczęły się, ale po skoku ośmiu zawodników zostały przeniesione na po południe w miejsce serii próbnej. Aktualny program dzisiejszej rywalizacji wygląda następująco: na godzinę 16:00 przeniesione zostały kwalifikacje, a tuż po nich, o godzinie 17:15 pierwsza seria konkursu indywidualnego w Kuopio.

Wyniki porannego treningu

Lista startowa kwalifikacji

Niestety w po południowym konkursie prawdopodobnie nie zobaczymy Kamila Stocha, który od kilku dni zmaga się z wirusem.

Transmisje z zawodów będzie można śledzić dzięki portalowi berkutschi.com Również na żywo, zawody będzie można obejrzeć na kanale TVP 1, TVP Sport i Eurosport.

Źródło: informacja własna

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.