PŚ: Jutro rywalizacja powraca do Titisee-Neustadt

SAM_2892Już jutro rywalizacja najlepszych skoczków na świecie zagości w Titisee-Neustadt. Przed rokiem triumfowali tam Thomas Morgenstern i Kamil Stoch. Liczymy, że naszemu zawodnikowi uda się i tym razem osiągnąć takie wyniki.

Konkursy Pucharu Świata do Titisee-Neustadt wróciły w poprzednim sezonie po blisko 7-letniej przerwie. Początkowo obecnej zimy czołówka światowych skoków nie miała tutaj rywalizować. Pierwotnie zawody w ten weekend miały odbywać się w Libercu. Czesi w grudniu jednak wycofali się (Czytaj więcej). Organizatorzy w Neustadt szybko wykorzystali szansę i dzięki temu mogą zorganizować konkursy.

Na skoczni Hochfirstschanze (HS 142) odbędą się dwa konkursy indywidualne – w sobotę i niedzielę. W piątek mają odbyć się kwalifikacje. Rekordzistami skocznią są Sven Hannawald i Adam Małysz (145 m). Arena przeszła jednak gruntowną przemianę od 2007 roku i już przed rokiem zawodnicy zbliżali się do granicy rekordu. Istnieje zatem spore prawdopodobieństwo, że komuś uda się go poprawić.

Do Titisee-Neustadt Łukasz Kruczek zabierze sześciu naszych reprezentantów. W składzie znaleźli się: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Aleksander Zniszczoł, Jan Ziobro, Klemens Murańka oraz Dawid Kubacki. Z racji, że mamy prawo wystawienia tylko pięciu zawodników w konkursie, jeden z zawodników będzie pauzował w sobotę, ale w niedzielę zastąpi najsłabszego ze startującej piątki.

Program zawodów:

piątek, 6 luty

13:15 oficjalny trening

15:45 kwalifikacje

 sobota, 7 luty

15:30 seria próbna

16:30 konkurs

 niedziela, 8 luty

14:00 kwalifikacje

15:30 konkurs

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.