PŚ jednak nie w TVN. Zaskakujący wybór Discovery

fot. M. Król

Grupa Discovery odsłoniła kolejne karty nadchodzącej zimy. Tym razem poinformowano, gdzie widzowie będą mogli oglądać rywalizację biegaczek narciarskich. Jeśli chodzi o otwartą telewizję, zdecydowano się na wybranie kanału… Metro. 

fot. M. Król

Kolejne karty odkryte

W ostatnim czasie niezwykle głośno mówi się o tym, jak będzie wyglądać sportowa zima w TVN Grupie Discovery. Nic dziwnego – sezon jest już za rogiem, a w telewizji szykuje się wiele ciekawych propozycji dla kibiców zmagań najlepszych zawodników od listopada do marca. Tym razem nowe informacje dotyczą Pucharu Świata w biegach narciarskich kobiet.

Zawody żeńskiej części międzynarodowej stawki z udziałem Polaków w tej dyscyplinie muszą być pokazywane w otwartej telewizji. Wiąże się to oczywiście z rozporządzeniem Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. W poprzednim sezonie zmagania te transmitowano na sportowym kanale Telewizji Polski. Teraz, według decyzji Grupy Discovery, obejrzymy PŚ w biegach pań na kanale… Metro. O tym poinformował portal wirtualnemedia.pl.

Ciekawa decyzja

To interesujący wybór, zważywszy na fakt, iż telewizja Metro może kojarzyć się głównie z różnymi programami i filmami dokumentalnymi. Na tym kanale można jednak spotkać się ze sportowymi transmisjami, a pokazanie biegów narciarskich poszerzy sportową ofertę dla widzów. Należy się też spodziewać, że zawody (zarówno pań jak i panów) będą transmitowane w Eurosporcie.

Źródło: wirtualnemedia.pl