PŚ: Jacobsen wygrywa serię próbną

SAM_3024Zakończyła się seria próbna przed dzisiejszymi kwalifikacjami do późniejszego konkursu indywidualnego Pucharu Świata w skokach narciarskich w Kuopio. Najlepszy okazał się Anders Jacobsen.

Reprezentant Norwegii uzyskał w swojej próbie 125 metrów i wyprzedził aktualnego lidera Pucharu Świata Petera Prevca, który lądował na tej samej odległości. Trzecie miejsce przypadło Severinowi Freundowi. Niemcowi zmierzyli 127 metrów, ale skakał on z wiatrem pod narty, podczas gdy rywale mieli warunki niekorzystne. Tuż za czołową trójką znalazł się Taku Takeuchi z odleglością 117,5 metra. Japończyk w trakcie swojej próby miał aż 1 m/s wiatr w plecy i rekompensata za wiatr pozwoliła mu zająć tak wysoką lokatę.

Polacy spisali się dobrze. Piotr Żyła zajął 7. miejsce dzięki skokowi na odległość 121,5 metra. W czołowej dziesiątce znalazł się także Klemens Murańka. Nasz zawodnik lądował na 118 metrze i 50 centymetrze i był 10. Niestety,  Jan Ziobro uzyskał zaledwie 80 metrów i został sklasyfikowany na 55. lokacie. Kamil Stoch z powodu choroby najprawdopodobniej nie wystartuje w dzisiejszych zawodach. Życzymy zdrowia!

Pełne wyniki

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.