PŚ: Hayboeck i Prevc najlepsi na treningach

DSC_0581-Copy1

Za nami serie treningowe przed kwalifikacjami do konkursu Pucharu Świata w kazachskich Ałmatach. Przy palącym słońcu i iście wiosennej aurze najlepsi na treningach okazali się Michael Hayboeck oraz Peter Prevc. 

Zwycięzca ostatnich konkursów w Finlandii – Michael Hayboeck potwierdził swoją wysoką dyspozycję również w Kazachstanie. W pierwszej serii treningowej poszybował najdalej na 134,5 m. Drugi wynik uzyskał lider Pucharu Świata Peter Prevc, który wylądował cztery metry bliżej od Austriaka. Trzecie miejsce po skoku na 133 m zajął kolejny z Austriaków Manuel Fettner.

Dobre skoki oddali reprezentanci Polski. Najwyżej sklasyfikowany z nich Piotr Żyła po skoku na 129,5 m zajął 16. miejsce. Tuż za nim na 17 i 18. miejscu uplasowali się Andrzej Stękała (122 m) oraz Maciej Kot (120,5 m). Nieco dalej po skoku na 118,5 m uplasował się Dawid Kubacki, który zajął 25. miejsce. Tylko lokatę niżej po skoku na 124 m ale z wyższej belki, sklasyfikowany został Jan Ziobro. W czwartej dziesiątce na 37. miejscu uplasował się Jakub Wolny (123 m).

W drugiej serii treningowej najdalej na 133,5 m poszybował Peter Prevc, który pokazuje, że już w ten weekend może zapewnić sobie Kryształową Kulę. Drugie miejsce po skoku na 132 m zajął Stefan Kraft. Trzeci wynik uzyskał kolejny ze Słoweńców – Robert Kranjec (128 m). Tuż za podium po skoku na 125 m uplasował się Jurij Tepes.

Tym razem najlepiej z Polaków spisał się Maciej Kot, który po skoku na 122 m zajął 19. miejsce. Tylko pół metra bliżej i lokatę niżej uplasował się Dawid Kubacki. Tuż za tą dwójką wylądował trzeci z naszych reprezentantów Jan Ziobro (119 m). Jakub Wolny po skoku na 118 m i Andrzej Stękała, który uzyskał 118,5 m razem z Ilmirem Hazetdinovem zajęli ex aequo 27. lokatę. Po gorszym skoku na 114 m na 41. miejscu uplasował się Piotr Żyła.

Pełne wyniki

Już o godz. 13:00 początek kwalifikacji do jutrzejszego konkursu Pucharu Świata w Ałmatach.

źródło: informacja własna 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.