PŚ: Gangnes wygrywa pierwszy konkurs w karierze, Hula dziesiąty

15:37, 06.12.2015 Franek Damboń Aktualizacja: 11:31, 09.12.2015

Kenneth Gangnes

Niesamowicie rozwija nam się ten sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich. Kenneth Gangnes wygrywa swój pierwszy konkurs w karierze. Stefan Hula zakończył zawody na bardzo dobrym 10 miejscu.

26- letni Norweg po skokach na odległości 98 i 99 metrów odnosi swój pierwszy triumf w zawodach Pucharu Świata. Tuż za nim uplasował się Peter Prevc, tracąc do zwycięzcy 1,8 pkt. Słoweniec oddał skoki na odległości 96,5 m oraz 100,5 m Ostatnie miejsce na podium wywalczył kolejny z Norwegów Johan Andre Forfang ( 96,5 m oraz 99,5 m).

Poza podium sklasyfikowany został Roman Koudelka ( 96 m i 102,5 m). Wyższość innych zawodników uznać musiał triumfujący wczoraj Severin Freund, który w dzisiejszych zawodach uzyskał następujące odległości 94 m i 99,5 m. Najlepszą szóstkę zamyka kolejny z Niemców Richard Freitag ( 95 m i 95,5 m). Czołową dziesiątke zamyka reprezentaant Polski Stefan Hula, który podczas drugiej serii awansował o 4 miejsca. Polak w pierwszej serii uzyskał odległość 95 metrów, a w drugiej poprawił się o 3,5 metra. Ex aequo z naszym reprezentantem na 10 miejscu uplasował się Niemiec Andreas Wank ( 94 m i 101 m).

W pierwszej serii konkursowej słabo wypadli Polacy. Jedynym Polakiem, który awansował do 2. serii był Stefan Hula. Polak uzyskał 95 m, zajmując 14. miejsce.  Najbliżej awansu do drugiej serii był Jan Ziobro zajmując 33. miejsce (93 m), 34. był Maciej Kot (91 m), 36. Dawid Kubacki (91,5 m),  Piotr Żyła zajmując 40. miejsce skoczył (90,5 m). Tylko 87,5 m uzyskał Kamil Stoch co dało mu dopiero 47. miejsce.