PŚ: Forfang najlepszy w serii próbnej przed zawodami w Wiśle

19:45, 04.03.2016 Marek Cielec Aktualizacja: 22:48, 04.03.2016

DSC_0580-Copy1

Już niedługo rozpocznie się pierwsza seria indywidualnego konkursu Pucharu Świata w Wiśle. Przed zmaganiami o punkty zawodnicy mieli jeszcze okazję sprawdzić się w serii próbnej, którą wygrał Johan Andre Forfang.

Forfang jako jedyny osiągnął odległość większą niż 130 metrów. Norwegowi zmierzono 133 m. Nieznacznie z Forfangiem (o 0.2 pkt) przegrał Peter Prevc (130 m), który zajął drugie miejsce. Trzeci był zwycięza wczorajszych kwalifikacji Roman Koudelka (128,5 m). Spośród dziewięciu reprezentantów Polski jacy pojawią się w konkursie, najlepszy był podobnie jak we wszystkich wczorajszych skokach Kamil Stoch. Dwukrotny mistrz olimpijski z Soczi uzyskał 125 m, co dało mu ósme miejsce. Jedną pozycję niżej sklasyfikowany został Stefan Hula (124,5 m). W drugiej dziesiątce znaleźli się Dawid Kubacki (123 m, 16. miejsce) i Maciej Kot (123 m, 16. miejsce). W gronie 30 najlepszych zawodników serii próbnej byli także Andrzej Stękała (120 m, 22. miejsce), Piotr Żyła (119,5 m, 24. miejsce) oraz Jan Ziobro (120.5 m, 26. miejsce). Odległość 118,5 m dała Bartłomiejowi Kłuskowi 35. miejsce w serii próbnej, zaś Klemens Murańka ze skokiem na dystans 111 m był dopiero 43. Czołowa dziesiątka PŚ skakała z belki 10., a pozostali zawodnicy z 11.

Pełne wyniki serii próbnej

Po udanej serii próbnej nie mielibyśmy nic przeciwko, gdyby Polacy powtórzyli takie rezultaty (licząc jednak na poprawę Kłuska i Murańki) w konkursie, który rozpocznie się o godzinie 20:30.