PŚ: Dzisiejsze zawody również na skoczni HS 100 (lista startowa)

fot. skisprungschanzen.com
fot. skisprungschanzen.com

Przed nami kolejny konkurs z cyklu Pucharu Świata. W ten weekend skoczkowie rywalizują w norweskim Lillehammer na obiekcie Lysgaardsbakken. Pierwotnie zawody miały być rozegrane na skoczni dużej o punkcie konstrukcyjnym 123 m.

Po spotkaniu jury, które odbyło się o godzinie 10-tej, postanowiono, iż konkurs odbędzie się na skoczni normalnej (K-90). Powodem podjęcia tejże decyzji jest zbyt silnie wiejący wiatr. Wczoraj najlepszym okazał się Severin Freund, drugą lokatę wywalczył Kenneth Gangnes zaś trzeci był Andreas Stjernen. Z Polaków najwyższą pozycję wywalczył Kamil Stoch. Reprezentant Polski był 15.

Dzisiaj o godzinie 13.30 rozpoczną się kwalifikacje. Na starcie pojawi się 67 zawodników. Wśród nich jest siedmioro Polaków. Jako pierwszy w kwalifikacjach pojawi się Jan Ziobro (nr  6), kolejno zaś: Dawid Kubacki (nr 11), Piotr Żyła (nr 15), Klemens Murańka (nr 38), Stefan Hula (nr 39), Maciej Kot (nr 44) oraz Kamil Stoch (nr 53). Zawodnikiem, który zakończy walkę w kwalifikacjach będzie Noriaki Kasai (nr 57). W żółtej koszulce lidera cyklu Pucharu Świata pojawi się Severin Freund, który pozycję lidera w klasyfikacji generalnej objął po wczorajszym triumfie. Czy dzisiaj umocni się na prowadzeniu?

Pełna lista startowa

Program zawodów: 

Niedziela,06.12.2015:
13:30 Kwalifikacje (HS 100 m)
14:45 – Pierwsza seria konkursowa (HS 100 m)

Źródło: fis-ski.com / informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.