PŚ: Dziś treningi i kwalifikacje w Willingen (lista startowa)

Fot. skisprungschanzen.com
Fot. skisprungschanzen.com

Emocje związane z 64 Turniejem Czterech Skoczni powoli opadają. Po męczącym Turnieju skoczkowie nie mieli nawet za wiele czasu na odpoczynek, bowiem już dziś czekają ich treningi i kwalifikacje w niemieckim Willingen. Czy na Mühlenkopfschanze ponownie najlepszy okaże się Peter Prevc?

W dzisiejszych treningach i kwalifikacjach wystartuje 56 zawodników. Na obiekcie w Willingen zabraknie Kamila Stocha, który będzie spokojnie trenował w Polsce. Zobaczymy za to pięcioro innych Polaków. Będą to: Jan Ziobro (nr 8), Jakub Wolny (nr 10), Andrzej Stękała (nr 20), Maciej Kot (nr 31) oraz Stefan Hula (nr 34). W Willingen nie będzie też Klemensa Murańki, Piotra Żyły i Dawida Kubackiego, który o punkty walczył będzie w ten weekend podczas konkursów Pucharu Kontynenalnego w Garmisch-Partenkirchen. Do Niemiec zawita również triumfator 64 Turnieju Czterech Skoczni, Peter Prevc. Na swojej ziemi zwycięstwo odebrać mu na pewno będzie chciał Severin Freund. Na Mühlenkopfschanze nie zobaczymy Gregora Schlierenzauera, który zawiesił swoją sportową karierę na nieokreślony czas.

Listra startowa dzisiejszych treningów i kwalifikacji

Dzisiaj początek treningow od godzi 16.00. Na 18.00 zaplanowane zostały kwalifikacje. Pogoda jednak w dniu dzisiejszym nie jest najlepsza. We znaki daje się wiatr, popołudniu jego siła ma natomiast wzrosnąć do 3-4 m/s. Również w sobotę i niedzielę ma mocno wiać.

Program zawodów:

Piątek, 08.01.2016:

16:00 – Oficjalny trening
18:00 – Kwalifikacje

Sobota, 09.01.2016:

17:00 – Seria próbna
18:00 – Pierwsza seria konkursu drużynowego

Niedziela, 10.01.2016:

14:45 – Seria próbna
15:45 – Pierwsza seria konkursu indywidualnego

Źródło: fis-ski.com

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.