fot. berkutschi.com
fot. berkutschi.com

 

Już dziś będziemy świadkami kolejnych zmagań zaliczanych do cyklu PŚ. Tym razem zawodnicy będą trenować oraz walczyć o kwalifikacje do konkursu indywidualnego na Rukatunturi.

Kolejnym przystankiem w rozpoczynającym się sezonie jest Finlandia, a konkretnie Kuusamo. W porównaniu do Klingenthal nic nie wskazuje na problemy w rozgrywaniu zawodów. Skocznia jest już gotowa na przyjęcie zawodników. Temperatura podczas zawodów nie ma przekraczać zeru stopni, a wiatr również nie powinien utrudniać przeprowadzania konkursów. Na skoczni HS-142 zobaczymy siedmiu biało- czerwonych: Kamila Stocha, Piotra Żyłę, Dawida Kubackiego, Macieja Kota, Jana Ziobro, Klemensa Murańkę oraz Stefana Hulę (który został zamieniony przez Łukasza Kruczka z Bartłomiejem Kłuskiem). Jeśli chodzi o inne reprezentacje wiemy, że tym razem na starcie zabraknie Gregora Schlierenzauera, który będzie trenował w Lillehamer, w kadrze Słowenii nie znajdziemy dobrze spisującego się Domena Prevca oraz Anze Laniska. Natomiast na belce startowej zobaczymy aż 10 reprezentantów Finlandii.

Program zawodów:

Czwartek, 26.11.2015
12:00 – Odprawa techniczna
15:00 – Oficjalny trening
17:00 – Kwalifikacje

Piątek, 27.11.2015
16:00 – Seria próbna
17:00 – Pierwsza seria konkursowa

Sobota, 28.11.2015
14:30 – Kwalifikacje
16:00 – Pierwsza seria konkursowa

Przypomnijmy, że w zeszłym roku na skoczni HS-142 w Kuusamo w pierwszym konkursie najlepszy był Simon Ammann (SUI) przed Daiki Ito (JPN) i Noriakim Kasai (JPN). Natomiast następnego dnia na najwyższym stopniu podium stanęli: Simon Ammann (SUI) i Noriaki Kasai (JPN), a na trzeciej pozycji sklasyfikowany został Severin Freund (GER). Czy w tym roku konkurs po raz kolejny zostanie zdominowany przez zawodników pochodzących z kraju kwitnącej wiśni?

Źródło: fis-ski.com/informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.