PŚ: Dziś ostatni konkurs drużynowy!

fot. matejspehar.si
fot. matejspehar.si

Już dziś o godzinie 10:00 rozpocznie się ostatni w tym sezonie konkurs drużynowy. Poszczególne reprezentacje będą ze sobą rywalizować na nowej Letalnicy. Po wczorajszych emocjach, dzisiaj możemy być świadkami jeszcze większych.

O godzinie 10:00 skok powinien oddać  pierwszy zawodnik z listy startowej. Zanim to jednak nastąpi. skoczków czeka seria próbna zaplanowana na 9:00. Nic nie powinno raczej stanąć na przeszkodzie, by czas rozpoczęcia ostatniej drużynówki w tym sezonie miał ulec zmianie.

Polskę będzie reprezentować Piotr Żyła, Aleksander Zniszczoł, Klemens Murańka i Kamil Stoch. Najlepszym miejscem jakie zajęliśmy przez ostatnie pięć miesięcy było oczywiście to na mistrzostwach w Falun. Oprócz tego znaleźliśmy się tuż za podium w fińskim Lahti. Dziś o poprawienie tego wyniku może być ciężko, lecz wiemy jakie niespodzianki może sprawić skocznia mamucia.

Ważnym aspektem dzisiejszego konkursu będzie walka pomiędzy Niemcami, a Norwegią. Oba te kraje toczą bój o wygraną w pucharze narodów. W lepszej pozycji aktualnie są nasi sąsiedzi, gdyż mają oni przewagę 246 punktów. Warto jednak zaznaczyć, że podopieczni Wernera Schustera w Słowenii nie spisują się jakoś nadzwyczaj dobrze.

Z racji tego, iż na starcie zobaczymy tylko 8 ekip, bez względu na to co się wydarzy i tak każda reprezentacja zaprezentuje się w drugiej serii.

Program zawodów:

  • 9:00 – seria próbna
  • 10:00 – pierwsza seria konkursowa

Miejmy nadzieję, że obejrzymy wiele dalekich skoków, a wiatr nie przeszkodzi w rozegraniu tego konkursu.

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.