PŚ: Dziś kolejny konkurs w Wiśle (lista startowa)

SAM_1940-Copy1

Skocznia im. Adama Małysza w Wiśle będzie dziś obiektem zmagań skoczków podczas drugiego konkursu Pucharu Świata. Zanim skoczkowie przystąpią do konkursu będą musieli przebrnąć przez przeprowadzone wcześniej kwalifikacje.

W kwalifikacjach, które rozpoczną się o godzinie 14:30 wystąpi 59 skoczków. Dziewięciu z nich będzie musiało pogodzić się z brakiem możliwości wystąpienia w konkursie głównym. Polskę reprezentować będzie siedmiu zawodników, którzy we wczorajszych zawodach zajęli najwyższe miejsca. Na skoczni pojawią się kolejno Klemens Murańka, Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Maciej Kot, Dawid Kubacki, Stefan Hula i Kamil Stoch.

Lista startowa kwalifikacji

Rozpoczęcie pierwszej serii konkursowej zaplanowane jest na godzinę 16:00. Peter Prevc ponownie będzie próbował pobić rekord zwycięstw w sezonie, który na razie wynosi 13. Nie będzie to jednak łatwe do wykonania przy dobrze prezentujących się Koudelce, Norwegach: Forfangu i Gangnesie. Ochotę na zwycięstwo (i możliwości jego odniesienia) ma jednak jeszcze kilku innych skoczków.

Źródło: Informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.