PŚ: Daiki Ito zwycięża w kwalifikacjach, Stoch i Kubacki na podium

DSC_0278

Właśnie zakończyły się kwalifikacje do jutrzejszego konkursu Pucharu Świata w Trondheim. Na skoczni w Norwegii najlepiej wypadł reprezentant Japonii Daiki Ito. Tuż za nim znalazło się dwóch Polaków – Kamil Stoch i Dawid Kubacki. 

Japończyk w swojej próbie uzyskał 135,5 m, co było najdalszym skokiem spośród zawodników, którzy musieli się kwalifikować. Drugie miejsce po skoku na 134 m zajął nasz mistrz olimpijski Kamil Stoch. Trzeci wynik uzyskał Dawid Kubacki, który poszybował na 132 m. Do jutrzejszego konkursu zakwalifikowali się wszyscy reprezentanci Polski. Stefan Hula uzyskał 127,5 m i zajął 16. miejsce. Nieco dalej uplasowali się Andrzej Stękała (124,5 m) oraz Bartłomiej Kłusek (122 m), którzy zajęli odpowiednio 22 i 29. miejsce. Słaby skok na 117,5 m ponownie oddał Maciej Kot, co dało mu awans do konkursu z 39. lokaty.

Wśród zawodników z czołowej dziesiątki Pucharu Świata, którzy awans do jutrzejszego konkursu mieli zapewniony, najdalej lądował Peter Prevc (142 m). Daleko poszybował także reprezentant gospodarzy Johhann Andre Forfang (140 m). Ze skoku w kwalifikacjach zrezygnowali: Stefan Kraft, Michael Hayboeck oraz Severin Freund.

Pełne wyniki kwalifikacji 

Jutrzejszy konkurs indywidualny w Trondheim rozpocznie się o godz. 17:00.

źródło: informacja własna 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.