PŚ: Fannemel zwycięża w Sapporo, Kot trzynasty

03:19, 31.01.2016 Mateusz Król Aktualizacja: 16:57, 31.01.2016

DSC_0027-Copy

Zakończył się drugi konkurs indywidualny w japońskim Sapporo. Najlepiej spisał się Anders Fannemel, który w pierwszej serii ustanowił nowy rekord skoczni i pewnie zwyciężył w dzisiejszych zawodach.

Po pierwszej serii prowadził Daiki Ito, który w swoim skoku uzyskał 141,5 m ale w drugiej serii uzyskał tylko 123,5 i spadł na 7. pozycję. Szansę wykorzystał natomiast Norweg Anders Fannemel, który w pierwszej serii ustanowił nowy rekord skoczni wynoszący 143,5 m a w drugiej uzyskał 136,5 m. Na drugim miejscu uplasował się kolejny z Norwegów Johann Andre Forfang, który poszybował na 132 i 134,5 m. Trzecie miejsce zajął weteran skoków i reprezentant gospodarzy Noriaki Kasai ( 138,5 i 134 m). Dopiero na 6. miejscu sklasyfikowany został lider Pucharu Świata Peter Prevc (130 i 129 m).

Jeśli chodzi o reprezentantów Polski, najlepiej spisał się Maciej Kot, który uzyskał odległość 124 i 128,5 m, co dało mu ostatecznie 13. pozycję. O oczko niżej uplasował się Stefan Hula ( 128 i 128,8 m ). Andrzej Stękała po skokach na 124 m i 120,5 m zajął 22. miejsce. Ostatnie, 30. miejsce zajął Klemens Murańka ( 117 i 103 m).

Niestety awansu do drugiej serii nie wywalczyli Kamil Stoch oraz Dawid Kubacki. Dwukrotny Mistrz Olimpijski w swoim skoku uzyskał zaledwie 109 metrów co dało mu odleglą 41. pozycję. Dawid Kubacki sklasyfikowany został na miejscu 32.

Pełne wyniki konkursu

W klasyfikacj generalnej Pucharu Świata na czele niezmiennie Peter Prevc (1224 pkt) przed Severinem Freundem (855 pkt) i Kennethem Gangnesem (738 pkt).