PŚ: Czy Freund zbliży się do kryształowej kuli?! (lista startowa)

SAM_2837Dziś odbędzie się drugi konkurs Pucharu Świata w skokach w Oslo. Już o 13:00 odbędą się kwalifikacje do konkursu na skoczni w Holmenkollen.

Już od jakiegoś wszyscy obserwatorzy skoków zadają sobie pytanie kto za tydzień w Planicy odbierze kryształową kule. Na razie największe szanse ma Severin Freund, który jest w wybornej formie. Przypomnijmy, że wczoraj po raz 8 triumfował w tym sezonie. Za jego plecami czyha Peter Prevc, który w ostatnich 2 konkursach pokazał, że tanio skóry nie sprzeda. Gorzej wygląda sytuacja ze Stefanem Kraftem, który miał wczoraj słabszy występ. Jego strata do lidera wzrosła do 80 pkt.

Polscy kibice będą liczyć na dobry występ polaków. Sporo do udowodnienia ma Kamil Stoch, który oddał wczoraj 3 świetne skoki. Niestety gorzej skoczył w 2. serii dzięki czemu spadł na 5. miejsce. Mamy nadzieję na dobry start Piotra Żyły, który we wczorajszym dniu udowodnił, że stać go na walkę z najlepszymi.

Oprócz nich na starcie pojawią się brązowi medaliści z Falun, czyli Klemens Murańka, oraz Jan Ziobro. Ten drugi będzie chciał się zrehabilitować za upadek w 2. serii.

Przypomnę, że o 14:15 rozpocznie się 1 seria ostatniego w tym sezonie konkursu na skoczni dużej.

Lista startowa kwalifikacji

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.