PŚ: Czas na wielki finał (lista startowa)

Fot. Anna Kurowska
Fot. Anna Kurowska

Już jutro czeka nas zakończenie sezonu 2015/2016 w skokach narciarskich. Finał pucharowych zmagań odbywa się tradycyjnie w słoweńskiej Planicy.

Na godzinę 9:00 zaplanowana została seria próbna, natomiast o 10:00 rozpocznie się I seria konkursowa w której weźmie udział 30-tka najlepszych skoczków tego sezonu. Z progu słoweńskiego obiektu odbije się zatem czterech Polaków. Będą to: Stefan Hula (nr 2), Maciej Kot (nr5), Dawid Kubacki (nr 8) oraz Kamil Stoch (nr 12).

Lista startowa do konkursu Pucharu Świata w Planicy

Zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata ma już zapewnione Peter Prevc. Słoweniec w tym sezonie, jak do tej pory zgromadził 2203 pkt. Na drugim miejscu plasuje się Severin Freund – 1454 pkt zaś na trzecim Kenneth Gangnes – 1303 pkt. Walkę o czwartą pozycję jeszcze teoretycznie stoczyć mogą Michael Hayboeck, który jest aktualnie czwarty – 1261 pkt z Johanem Andre Forfangiem (piąta lokata) – 1180 pkt. Czołową szóstkę najlepszych skoczków w tym sezonie zamyka Stefan Kraft z dorobkiem 980 pkt. Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem jest Kamil Stoch, który zajmuje 22 miejsce z 285 pkt na swoim koncie.

Źródło: informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.