PS: Biegun i Stękała wyrzuceni z kadry. “Mieli wypełnić pewne zadania”

Sensacyjną wiadomość na swoich łamach opublikował dziś Przegląd Sportowy. Krzysztof Biegun oraz Andrzej Stękała, którzy do sezonu zimowego przygotowywali się w kadrze B, zostali z niej wyrzuceni.

Jeden z nich wygrał konkurs inauguracyjny sezonu olimpijskiego 2013/2014 a drugi był jednym z nielicznych polskich skoczków, którzy ostatnią zimę Łukasza Kruczka zakończyli z podniesioną głową. Pierwszy to Krzysztof Biegun, który problemy z powrotem do formy ma już od kilku lat. W ubiegłym roku w rozmowie z naszą redaktorką Anna Felską przyznał, że wiktoria w Pucharze Świata zaczęła na nim ciążyć. – Sam sobie też nałożyłem presję, która nie była w ogóle potrzebna – mówił Biegun. Nieco inaczej wyglądała sytuacja Stękały, który przebojem wdarł się do reprezentacji i zdobywał punkty. Ostatnia zima była dla niego słaba, ale latem dostał jednak szansę. Decyzją Polskiego Związku  Narciarskiej obaj musieli pożegnać się z miejscem w kadrze.

– Wiosną wszystkich poinformowaliśmy, że w kadrze B jest za dużo zawodników i o ile teraz mogą trenować, przed zimą dwóch odpadnie. Krzysiek i Andrzej okazali się najsłabsi – tłumaczył dyrektor-koordynator ds. skoków w PZN Adam Małysz w rozmowie z Michałem Chmielewskim z PS. Władze związku zapewniają jednak, że będą wspomagać treningi obu skoczków. – Mieli latem wykonać pewne zadania i nie dali rady – dodawał Małysz.

Źródło: Przegląd Sportowy

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.