PŚ: Bezkonkurencyjny Freund! Polacy w pierwszej “10”!

FreundSeverin Freund wygrał po raz czwarty w sezonie konkurs Pucharu Świata! W Titisee – Neustadt pokonał będącego na drugim miejscu Lidera Pucharu Świata – Stefana Krafta oraz Petera Prevca, który uzupełnił podium. Na czwartym miejscu uplasował się Kamil Stoch, a dziewiąty był Piotr Żyła.

Severin Freund po skokach na odległość 138,5 metra i 140 metrów wygrał dzisiejsze zawody rozgrywane w Titisee – Neustadt. Niemiec wyprzedził o 11.4 pkt. Lidera Pucharu Świata Stefana Krafta (134 metry; 139 metrów; 288 pkt.), który awansował z ósmej pozycji po pierwszej serii na drugie miejsce. Najlepszą trójkę zawodników uzupełnił Peter Prevc, który oddał skoki na 141,5 metra i 131,5 metra (285.8 pkt.).

Kamil Stoch w swojej drugiej próbie nie zdołał utrzymać miejsca na podium. Dwukrotny Mistrz Olimpijski z Sochi w rundzie finałowej skoczył tylko 133,5 metra i do podium stracił 3.8 pkt.. Niestety ale spadek w serii finałowej zaliczył również Piotr Żyła (138 metrów; 128 metrów; 269.7 pkt.), który ostatecznie konkurs zakończył na dziewiątym miejscu. Do drugiej serii zakwalifikował się też Aleksander Zniszczoł (dwukrotnie 126 metry; 245.6 pkt.), który zajął 22 miejsce.

Wśród reprezentantów Polski, zawody w pierwszej serii ukończyli: Klemens Murańka (127 metrów; 116.5 pkt.) i Jan Ziobro (123 metry; 113.5 pkt.).

Pełne wyniki konkursu

Warto wspomnieć, że Kamil Stoch po tym konkursie wskoczył na 10 miejsce w Klasyfikacji Generalnej Pucharu Świata!

Już jutro kolejne emocje w Titisee – Neustadt. Na godz. 14:15 zaplanowane są kwalifikacje. Pierwsza runda konkursowa rozpocznie się o godz. 15:45. Transmisja z zawodów na żywo na TVP 1 i Eurosporcie.