DSC_0064-Copy

Severin Freund nie wystartuje podczas najbliższego weekendu w zawodach Pucharu Świata w Zakopanem. Niemiecki zawodnik zmaga się z kontuzją pleców.

Lekarz niemieckiej kadry skoczków poinformował, iż Severin ma przepuklinę w lędźwiowej części kręgosłupa i musi przejść leczenie zachowawcze. Niemiec odbędzie najpierw trening regeneracyjny,a potem również specjalny trening fizyczny. Taki cykl powinien przywrócić skoczkowi pełną stabilność.

– Problemy z plecami pojawiły się po upadku w Innsbrucku i nasiliły się podczas mistrzostw świata w lotach narciarskich. Na początku wydawało się, że upadek w Innsbrucku nie miał żadnych negatywnych konsekwencji zdrowotnych, ale od tego momentu plecy bolały mnie od czasu do czasu.  Dlatego zdecydowałem, że nie wystartuję w Zakopanem i poddam się specjalnemu programowi treningowemu – przyznał Freund.

Wicelider Pucharu Świata podkreśla, iż nie jest mu łatwo rezygnować akurat z zawodów w Zakopanem.

– Nigdy nie jest przyjemnie rezygnować z zawodów z powodów zdrowotnych, a w przypadku Zakopanego jest to szczególnie trudne. Ciężko, także oceniać podczas leczenia kiedy wrócę na skocznie, ale ogólnie czuję się dobrze i mam nadzieję że wkrótce uda mi się powrócić do Pucharu Świata – zakończył niemiecki zawodnik.

 Pod nieobecność Severina Freunda w zawodach wystartuje Michael Neumayer. Poza nim Werner Schuster do Zakopanego zabierze jeszcze Richarda Freitaga, Stephana Leyhe, Davida Siegela, Andreasa Wanka i Andreasa Wellingera.

Źródło: FIS, Facebook/Severin Freund

1 thought on “PŚ: Bez Severina Freunda w Zakopanem

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.