Przygotowania zawodników dobiegają końca

dsc_0539-copy

Lada moment będziemy świadkami inauguracji nowego sezonu zimowego 2016/2017. Jak donosi Przegląd Sportowy trener kombinatorów norweskich spisał się znakomicie gdyż przygotowania przebiegły zgodnie z planem i zmierzają ku końcowi.

 W październiku zawodnicy odbyli treningi na lodowcu w Ramsau oraz w tunelu narciarskim w Oberhofie. Przed nimi ostatniego zgrupowanie przed rozpoczęciem nowego zimowego sezonu, które odbędzie się w Rovaniemi.

– Staramy się mieć ciągły kontakt z nartami, a przy okazji udało się wykonać trzy dobre treningi w torach lodowych. Chłopcy dają radę – powiedział trener Mateusz Wantulok na łamach Przeglądu Sportowego.

Decyzja Mateusza Wantuloka o porzuceniu kariery skoczka narciarskiego w 2015 roku,  z dnia na dzień wzbudziła w ludziach spore zdziwienie, tym bardziej, że od razu po tym fakcie został on trenerem Polskiej kadry w kombinacji norweskiej. Jan Szturc wprowadził Mateusza w świat trenerskich tajników i jak widać, zmiana była potrzebna i okazała się skuteczna, bo Wantulok współpracując z doświadczonym Szturcem bardzo dobrze radzi sobie na stanowisku trenera. Zawodnicy są dobrze przygotowani do sezonu,w efekcie czego mamy nadzieję na kontynuacje dobrej passy sprzed roku.

Inauguracja Pucharu Świata w kombinacji norweskiej rozpocznie się 26 listopada w Kuusamo.

Źródło: przegladsportowy.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.