Przygotowania w Klingenthal, znamy pierwsze składy

klingenthal_vogtland_podiumJuż jutro w Ruce zostaną rozegrane pierwsze w tym sezonie kwalifikacje do konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich. Tymczasem na ostatniej prostej przygotowań znajdują się organizatorzy w Klingenthal.

Klingenthal po kilku sezonach oddało prawo organizacji inauguracyjnego konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich. Tym razem skoczkowie do tej niemieckiej miejscowości udadzą się w pierwszy weekend grudnia. Organizatorzy już pracują, aby skocznia była gotowa na czas. – Ze względu na wysokie temperatury możemy teraz produkować mniej śniegu. W weekend ma jednak nadejść mróz – mówił szef KO  Alexander Ziron. Pogoda w Klingenthal jest bardziej przyjazna dla roślin niż dla śniegu, który jest mokry i lepki. Thomas Meisinger wykorzystuje to, co udało się już wyprodukować rozprowadza śnieg na Vogtland Arenie.

Na nieco ponad tydzień przed zawodami znamy już kilka nazwisk, które zaszczycą niemieckich kibiców swoją obecnością. Werner Schuster wystawi: Severina Freunda, Richarda Freitaga, Andreasa Wellingera i Markusa Eisenbichlera, Stephana Leyhe, Davida Siegela i Karla Geigera. Na pewno zobaczymy Petera i Domena Prevców a także Jakuba Jandę, Romana Koudelkę oraz obiecującego Tomasa Vancure. W Klingenthal ma pojawić się także ubiegłoroczny zwycięzca Daniel Andre Tande oraz jego rodacy Anders Fannemel i Johan Andre Forfang. Nie zabraknie też ekipy Sportsinwinter.pl.

Źródło: Sascha Brand – Klingenthal

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.