Przygotowania rozpoczęli również Austriacy. Kto pojechał na zgrupowanie reprezentacji?

Pierwsza kadra austriackich skoczków zakończyła pierwszy obóz przygotowawczy do sezonu 2019/2020. Grupa Andreasa Feldera jest zadowolona z pracy, który wykonali w maju. – Mieliśmy bardzo dobry start – przyznał trener reprezentacji Austrii w skokach narciarskich.

Po pierwszym zgrupowaniu są Austriacy. W grupie Feldera znaleźli się: Stefan Kraft, Daniel Huber, Michael Hayboeck, Clemens Aigner, Philipp Aschnewald oraz Jan Hoerl. Skoczkowie pierwsze treningi przygotowujące do sezonu zimowego 2019/2020 rozpoczęli we Włoszech, gdzie postawili na wycieczki rowerowe oraz wspinaczki. Z efektów pracy zadowolony jest trener reprezentacji Austrii. – Zaczęliśmy treningi bardzo dobrze. Mam naprawdę pozytywne przeczucia co do atmosfery w zespole – przyznaje Andreas Felder. Pozytywne wrażenie po pierwszych jednostkach treningowych ma również lider reprezentacji Stefan Kraft. – Zdecydowanie zdobyliśmy nowe doświadczenie dzięki wspinaczkom. Mogę śmiało powiedzieć: mamy świetny zespół, który doskonale się rozumie – powiedział.

Na zgrupowaniu pojawili się nowi asystenci trenera Feldera – Harald Diess oraz Robert Treitinger. Pracowali oni nad budowaniem relacji z resztą zespołu, głównie zawodnikami, którzy przeszli już coroczne obowiązkowe badania lekarskie. Podczas pobytu we Włoszech nie pojawili się Gregor Schlierenzauer i Manuel Fettner. Oboje jednak dostosowują przygotowania w ścisłym kontakcie z trenerem reprezentacji. Kolejne zgrupowania Austriaków odbędą się na początku czerwca w Planicy oraz Bischofshofen. 

źródło: laola1.at

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.